تولید کارت ویزیت فوری (دیجیتال)

13 اردیبهشت 1396

 

 

« نوشته ای برای همکاران »

 

کارت ویزیت شاید ساده ترین وسیله معرفی یک فرد یا سازمان باشد ولی در عین حال می تواند بهترین، ارزان ترین و کوچکترین وسیله فیزیکی برای ایجاد یک رابطه کاری باشد. بنابراین می توان گفت که تقریبا برای هر کسی داشتن کارت ویزیت لازم است.

در این عصر که همه برای انجام کارها عجله دارند (آخه عصر سرعت و ارتباطاته!) و معمولا انجام کارها رو به دقیقه 95 موکول می کنند، بعضی از دفاتر چاپ دیجیتال اقدام به چاپ کارت ویزیت فوری می کنند که بستگی به نوع خدمات و دستگاه هایی که استفاده می کنند، قیمت های متفاوتی ارائه می دهند.

بنده در اینجا فقط می خواهم تجربیات خودم را برای کسانی که می خواهند با کمترین هزینه این کسب و کار را انجام دهند ، به اشتراک بگذارم . شاید کسانی باشند که بخواهند این کار را شروع و یا به خدمات دفتر خودشان اضافه کنند.

 

برای چاپ کارت ویزیت بسته به نوع کارت ویزیتی که قرار است چاپ شود دستگاه های مختلفی احتیاج داریم. مثلا پرینتر، مقوای مخصوص، دستگاه برش، دستگاه سلفون کش، دستگاه لمینت و ... .

اما برای دفتری که می خواهد کارش فقط در حد راه انداختن کار مشتری باشد سه مورد اول کفایت می کند.

 

دستگاه چاپ کارت ویزیت :

 

برای چاپ کارت ویزیت دستگاه مخصوصی نداریم !

ما برای چاپ دستگاه های مختلفی داریم، از دستگاه های بزرگ افست و فلکسو گرفته تا دستگاه های کارت پرینتر کوچک. ولی برای انتخاب دستگاه چاپ مد نظر شما که بتونید با اون کارت ویزیت چاپ کنید، دستگاه مورد نظر باید کیفیت، سرعت و البته هزینه چاپ پایینی داشته باشه. برای آشنا شدن با انواع پرینترها و چاپگرها می توانید مقاله آشنایی با انواع پرینترهای چاپ دیجیتال را بخوانید.

 

متریال چاپ (جنس مورد استفاده که چاپ روی آن انجام خواهد شد)

 

کاغذ و مقوای گلاسه بیشترین سهم را در چاپ دارد. هم در انواع کارت ویزیت ها و هم تراکت ها، بروشور، کاتالوگ و ...

در این بین از مقواهایی مثل مقوای کارتی، فابریانو، ایندربرد و ... هم استفاده می شود.

 

برای تولید کارت ویزیت فوری، گلاسه مورد نظر را چاپ می زنیم، پس از مرحله چاپ نوبت به سلفون کشی می رسد. دستگاه های سلفون کشی رومیزی بهترین انتخاب برای شما هستند. چون علاوه بر کم حجم بودن و متناسب بودن با مکان کار شما، از لحاظ قیمت هم خیلی معقول هستند و  در ضمن معمولا قابلیت لمینت را هم در خود دارند که برای چاپ کارت ویزیت لمینت استفاده دارد.

 

مرحله آخر، مرحله برش کارت ویزیت ها می باشد. هنوز در بعضی دفاتر هم از کاترهای معمولی برای برش کارت ویزیت ها استفاده می کنند که این کار خیلی دقیق و راحت نیست. بهترین روش استفاده از دستگاه های دایکات است که بسته به بودجه شما، می توانید یکی از آنها را تهیه کنید. برای آشنایی بیشتر مطلب انواع دستگاه های برش بعد از چاپ را حتما بخوانید.